Pavilon základní školy

lokalita: Řevnice (Středočeský kraj)
typ projektu: jednofázová otevřená architektonická soutěž
umístění: postup mezi top 12 projektů z 19
vyhotovení: studie 05/2023

Pilíř návrhu je téma propojení jednoduchosti, hravosti a otevřenosti, ale zároveň praktičnosti a ekonomičnosti. Tato kombinace charakterů a přístupů se propisuje celým návrhem. Cílem bylo vytvoření budovy, která v sobě elegantně kombinuje všechny tyto myšlenky a splňuje požadavky a potřeby žáků a pedagogů, kteří ji budou užívat.

Dalším důležitým tématem je citlivé doplnění budovy do daného místa tak, aby došlo k celkovému navýšení kvality a potenciálu lokality. Budova je novým solitérním hmotově jednoduchým objektem v území, který má urbanisticky problematický areál zkompaktnit, zčitelnit a zjednodušit. Solitérní budova napomáhá k doplnění areálu hmoty do tvaru U, aby areál získal prostorový charakter a byl hmotově definován. Návrh nové budovy reflektuje měřítko okolních budov a výškové vztahy.

Návrh nabízí bohatý repertoár venkovních aktivit, aby školáci rádi trávili čas také venku. Nejdeme zde sportovní aktivity, bludiště, ohniště, zahradní koutek, venkovní učebny a mnoho dalšího.

Jednoduchá řešení se propisují dále do provozu a interiéru školy. Společenské funkce jsou soustředěny kolem parteru (jídelna, šatny, multifukční prostory, aula, knihovna). Horní dvě patra jsou věnována výuce s prostorným atriem, hlavním vnitřním pobytovým prostorem pro celý školní areál.

autor: Viktor Kirschner, Kristýna Kirschner (Vyslychová)
vizualizace: Michal Nohejl

koncept

půdorysy

momentky exteriér

momentky interiér

řešené území

odkazy:

KRYSTAL architektura © 2022